איטום גגות מקצועי להבטחת איכות חיים

איטום גגות מקצועי יכול לסייע לכם להחזיר את איכות החיים. למעשה כל אדם מצפה שהמבנה שלו יהיה מקום מוגן ויבש, מקום בו ניתן לתפוס מחסה מפגעי מזג האוויר. ככל שגג המבנה שלכם יהיה אטום באופן הרמטי יותר כך המבנה יהיה מקום מוגן יותר שנעים יותר לחיות בו.

גג לא אטום הוא גג שמהווה פתח לסכנות – תרתי משמע. כאשר גג המבנה שלכם אינו אטום כהלכה, הוא פרוץ לשלל פגעי מזג אוויר אשר עלולים לעשות שמות בנכס, לכן, חשוב שאיטום הגג יהיה מלא ואיכותי. כאשר איטום הגג מבוצע באמצעות חומרי איטום איכותיים אשר מיושמים באופן הנכון ע"י אנשי מקצוע מיומנים, נחסך הצורך לחזור ולבצע את האיטום כל מספר שנים.

ע"י כך, איטום הגג באופן הראוי מהווה השקעה חכמה, אשר מהווה למעשה חיסכון משמעותי לכיס שלך בעתיד.

מערכות / חומרים לאיטום גגות

מערכת האיטום ביריעות ביטומניות מהווה מערכת איטום חשובה בגגות חדשים, בהם מבוצעים שיפועי הגג עם בטקל. יש להקפיד וליישם אותם עם שכבה מאזנת אדים ואוורים (נשמים), כפי שנדרש בתקן הישראלי.

כאשר גג המבנה עמוס במתקנים, כמו דודי שמש, מתקני מיזוג אוויר ועוד, קיימת בעיה משמעותית לאטום אותו עם מערכות של יריעות ביטומניות.

האלמנטים הרבים הממוקמים בו מחייבים חיתוכים רבים ביריעות, וחפיפות מרובות אשר מהוות נקודת כשל פוטנציאלית לחדירת מים, או חיבורים רבים לקוביות בטון אשר נוצקות על הגג כרסיסים לאותן מערכות.

בגגות אלה, בא לידי ביטוי היתרון הגדול של מערכות איטום משחתיות במריחה ובהתזה.

לצורך יישום מערכות איטום אלה בגגות חדשים, יש להקפיד על יציקת שיפועי הגג עם בטון ולא עם בטקל, לצורך קבלת תשתית חזקה ויציבה. 

קיימות שתי מערכות איטום משחתיות המקובלות בגגות אלה:

- מערכת איטום פוליאוריטנית על בסיס ממיסים כגון מערכת "פוליסיל" או: "וולקם 801" מתוצרת TREMCO, USA - מערכות אלה הינן מערכות איטום וותיקות, בעלות ניסיון של שנים, אשר עמידות במים עומדים לתקופות ממושכות.

- מערכת נוספת בקטגוריית המערכות המשחתיות היא מערכת "מולטיגום" - מערכת המבוססת על פולימרים מבוססי מים. המולטיגום יוצר לאחר היישום "חליפת איטום" רציפה, בעלת הדבקה מלאה לתשתית, ללא חיבורים וללא חפיפות ובכך מקטין באופן משמעותי את הסיכון לחדירת מים למבנה.

איטום גג איסכורית

גגות איסכורית מהווים את מערכת הקירוי העיקרית במבני תעשיה, אולמות ספורט, מחסנים ועוד.

בעיקרון, גג איסכורית אשר נבנה על פי כל הכללים, תוך הקפדה על ביצוע איכותי, מעניק הגנה נאותה למבנה לתקופות שירות ארוכות.

אולם, במקרים רבים, יישום הגג אינו מבוצע על פי הכללים המחייבים – שיפועים מינימאליים אינם נשמרים , לא נשמרת הקפדה על החפיפות האורכיות והרוחביות בין לוחות איסכורית סמוכים, לא מיושמים אטמים באזור הברגים החודרים את הגג ולעיתים ברגים אלה מתרופפים לאחר שנים מועטות.

איטום גג איסכורית, בעל צורה גיאומטרית מורכבת, מחייב שימוש במערכת איטום משחתית המיושמת בהתזה, כגון "פוליסיל" או "מולטיגום" , אשר נצמדים לפני השטח הגיאומטריים באופן מלא, תוך יצירת "חליפת איטום" עמידה לאורך זמן.

איטום גגות כהלכה מהווה נדבך חשוב להבטחת איכות החיים במבנה, בנוסף לתרומתו לשמירת ערך המבנה.

רוצים להתייעץ איתנו? התקשרו אלינו ל > 04-8416217 או כתבו לנו וניצור אתכם קשר בהקדם.

ייתכן ויעניין אתכם גם:

מפרט לאיטום גגות ביריעות ביטומניות- הכנה + ביצוע >>

מפרט לאיטום גגות עם מולטיגום - הכנה + ביצוע >>